Денят на светите братя Кирил и Методий в Сливен бе отбелязан с откриването на изложбата „Небесни закрилници през детските очи“, представяща творби на деца от неделните училища към храмовете и общообразователните училища в града.
Събитието събра духовници, общественици, представители на различни институции, учители, родители и сътрудници на Културно-просветния отдел при Сливенската митрополия.







Изложбата бе открита с приветствено слово от архимандрит Стефан, който поздрави присъстващите от името на Сливенския митрополит Арсений и отправи пастирски благослов към децата и техните преподаватели. В словото си той подчерта духовния подвиг и великото дело на светите братя Кирил и Методий, както и значението на неделните училища за духовното и нравственото възпитание на младите хора. Архимандритът определи учителите като съвременни апостоли на просветата и знанието. Приветствие отправи и иконом Йоан Петров, който години наред подпомага дейността с децата в своята енория и подкрепя духовното образование на младите хора.
Към присъстващите се обърна и заместник-кметът на Сливен г-жа Пепа Чиликова. Ани Вълева – директор на Културно-просветния отдел към Сливенска митрополия – представи дейността на неделните училища и разнообразните инициативи, чрез които се насърчават творчеството, доброволчеството и връзката между духовното и общообразователното обучение. В своето слово тя подчерта значението на учителската мисия и доброто сътрудничество между неделните и общообразователните училища.
По време на събитието бе изразена увереност, че партньорството между неделните и общообразователните училища ще продължи да се развива в дух на взаимно уважение, приятелство и сътрудничество.
Голяма част от детските творби бяха закупени с благотворителна цел – в подкрепа на дете в нужда.








